O nas
Akademia Echokardiografii
dr hab.n.med. Monika Budnik
Adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kardiolog. Posiadam certyfikat Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego potwierdzający umiejętność wykonywania badań echokardiograficznych oraz akredytację Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Stopień doktora nauk medycznych obroniłam z wyróżnieniem za pracę pt: „Czynniki wpływające na rozpoznanie, przebieg kliniczny i rokowanie odległe u pacjentów z kardiomiopatią takotsubo”. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych otrzymałam za cykl prac pt. „Zespół takotsubo- odmienności diagnostyczne i rokownicze”. Jestem autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, dotyczących głównie zespołu takotsubo oraz echokardiografii. Swoje prace prezentowałam na najważniejszych światowych kongresach kardiologicznych i echokardiograficznych. Jestem współredaktorką jedynej w Polsce monografii pt. „Zespół takotsubo”.
Moje zainteresowania kliniczne to przede wszystkim ocena echokardiograficzna u pacjentów z nabytymi wadami serca i monitorowanie śródzabiegowe w trakcie operacji kardiochirurgicznych.
dr hab.n.med. Radosław Piątkowski
Adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kardiolog. Posiadam akredytację Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem uzyskałem za rozprawę doktorską dotyczącej zastosowania echokardiografii obciążeniowej w kwalifikacji chorych z wadą mitralną do operacji kardiochirurgicznych. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych otrzymałem za cykl prac pt. „Nowoczesne metody echokardiograficzne w diagnostyce niedomykalności mitralnej i wyborze postępowania terapeutycznego”. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych, wykładowcą na wielu konferencjach i warsztatach naukowych. Ponadto współautorem kilku podręczników z zakresu kardiologii i współredaktorem 12 wydawnictw multimedialnych z zakresu echokardiografii. Za dotychczasowe osiągnięcia otrzymałem 12 nagród naukowych i dydaktycznych Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Specjalizuję się w zaawansowanej diagnostyce echokardiograficznej m.in. wad serca, kardiomiopatii i niewydolności serca.
Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów echokardiograficznych.