O nas

Akademia Echokardiografii

dr hab.n.med.Monika Budnik

dr hab.n.med. Monika Budnik

     Adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kardiolog.  Posiadam certyfikat Asocjacji Obrazowania Sercowo-Naczyniowego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego potwierdzający umiejętność wykonywania badań echokardiograficznych oraz akredytację Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.  Stopień doktora nauk medycznych obroniłam z wyróżnieniem za pracę pt: „Czynniki wpływające na rozpoznanie, przebieg kliniczny i rokowanie odległe u pacjentów z kardiomiopatią takotsubo”. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych otrzymałam za cykl prac pt. „Zespół takotsubo- odmienności diagnostyczne i rokownicze”.  Jestem autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, dotyczących głównie zespołu takotsubo oraz echokardiografii.  Swoje prace prezentowałam na najważniejszych światowych kongresach kardiologicznych i echokardiograficznych. Jestem współredaktorką jedynej w Polsce monografii pt. „Zespół takotsubo”.

  Moje zainteresowania kliniczne to przede wszystkim ocena echokardiograficzna u pacjentów z nabytymi wadami serca i monitorowanie śródzabiegowe w trakcie operacji kardiochirurgicznych.

dr

dr hab.n.med. Radosław Piątkowski

    Adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kardiolog. Posiadam akredytację Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem uzyskałem za rozprawę doktorską dotyczącej zastosowania echokardiografii obciążeniowej w kwalifikacji chorych z wadą mitralną do operacji kardiochirurgicznych. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych otrzymałem za cykl prac pt. „Nowoczesne metody echokardiograficzne w  diagnostyce niedomykalności mitralnej i wyborze postępowania terapeutycznego”. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych, wykładowcą na wielu konferencjach i warsztatach naukowych. Ponadto współautorem kilku podręczników z zakresu kardiologii i współredaktorem 12 wydawnictw multimedialnych z zakresu echokardiografii. Za dotychczasowe osiągnięcia otrzymałem 12 nagród naukowych i dydaktycznych Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 

    Specjalizuję się w zaawansowanej diagnostyce echokardiograficznej m.in. wad serca, kardiomiopatii i niewydolności serca.  

    Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów i warsztatów echokardiograficznych.  

Chcesz być na bieżąco ze szkoleniami?

Zapisz się do newslettera!

Poprzez kliknięcie w przycisk „Subskrybuj” potwierdzasz, że zapoznałeś się z „Polityką prywatności”.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 Akademia Echokardiografii
Scroll to Top